Uluslararası Balkan Üniversitesi Pahalı Bir Okul Mu?

Balkanların şirin ve kendine has ülkesi Makedonya’da 2006 yılında kurulan Uluslararası Balkan Üniversitesi, yurt dışında eğitim için tercih edebileceğiniz üniversiteler arasında özel bir yere sahiptir: Üsküp’te International Balkan University (IBU) adıyla faaliyet gösteren Uluslararası Balkan Üniversitesi, ülkemizle olan yoğun bağları sayesinde diğer Türk üniversiteleri gibi ÖSYM kılavuzunda da yer almaktadır. Bir grup iş adamı, akademisyen ve entelektüel tarafından Üsküp Eğitim ve Kültür Vakfı bünyesinde kurulmuştur.

Uygun Harç Ücretleri

Yurt dışında okuyacak öğrencilerin ve ailelerin aklına şu soru takılıyor olabilir: Acaba Avrupa'da eğitim almak çok mu pahalı? Aslında açık konuşmak gerekirse, Avrupa'da bulunan bazı ülkelerde yüksek kur farkından dolayı üniversite eğitimi almak, evet bir miktar pahalı olabilir. Ama Makedonya bu ülkelerin dışında kalıyor. Makedonya’nın Üsküp şehrinde bulunan Balkan Üniversitesi uluslararası bir üniversite statüsünde olup Avrupa ya da ABD’deki üniversitelerin yüksek eğitim ücretlerini karşılayamayan öğrenciler için uygun alternatiflerin başında gelmektedir. Bünyesinde sunulan eğitim, 7 fakültede sürdürülmektedir. Balkan Üniversitesi ülkemiz Yüksek Öğretim Kurumu tarafından akredite edilmiştir. Yani YÖK tanınırlığı bulunan bir okuldur.

Sadece Lise Diploması İle Üniversite Fırsatı

Türkiye’de yüksek puan gerektiren pek çok prestijli bölümlere Uluslararası Balkan Üniversitesi’nde üniversite sınavı derdi olmadan başlayabilirsiniz. Yani okul, sadece lise diplomanız ile kayıt yaptırabileceğiniz bir kurumdur. Yurt dışında üniversite okumak isteyen çoğu öğrenci için oldukça ideal bir okul olan Uluslararası Balkan Üniversitesi'nin misyonu rekabete hazır bireyler yetiştirerek, profesyonel iş gücünü sağlamaktır. 2007 yılından bu yana  üniversite statüsüne kavuşan Uluslararası Balkan Üniversitesi özellikle İktisadi İdari Bilimler, Teknik Bilimler, İletişim ve Güzel Sanatlar Fakülteleri ile ön plana çıkmaktadır diyebiliriz. Kuruma Türkiye’den giden öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği bölümler arasında Hukuk, Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, İnşaat Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği ve Endüstri Mühendisliği bulunmaktadır. Siz de bu prestijli kurumda üniversite eğitimi almak ve daha fazla bilgi edinmek için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşün. Bunun için tek yapmanız gereken şey aşağıda yer alan iletişim formunu doldurmaktır. Danışmanlarımız sizlere en kısa sürede dönüş sağlayarak gereken bilgileri sizlere aktaracaklardır.
Mesaj Yaz
1
Yardıma ihtiyacın mı var ?
Scan the code
Merhaba 👋
Yardım edebilir miyim?