Uluslararası Balkan Üniversitesi’nde Burs İmkanı Var Mı?

Uluslararası Balkan Üniversitesi, öğrencilerine sağladığı fırsatlar dolayısıyla oldukça talep gören prestijli bir okuldur. Sadece lise diplomanız ile kayıt olabileceğiniz kurumda Psikoloji bölümünden İngilizce Öğretmenliği bölümüne kadar dilediğiniz bölümde sınav şartsız okuyabilirsiniz. Üniversite, Erasmus ve Mevlana Değişim programları ile tam olarak bir uluslararası üniversite niteliğindedir. Üniversite içerisinde kaliteli bir eğitimin yanı sıra daha birçok aktivitenin de olması üniversitenin etkinlikler konusunda da faaliyetlerini ortaya koymaktadır. İstanbul'a yakınlığı oldukça kısa olan Üsküp'te yer alan Uluslararası Balkan Üniversitesi kaliteli bir İngilizce eğitim sunarak uluslararası üniversite ortamını yaşamak isteyenler için tercih edilebilir. Ayrıca Yüksek Öğrenim Kurumu tarafından tanınan ve üniversite lisans programları sayesinde sizlere ekonomik üniversite programı sunmaktadır.

Uluslararası Balkan Üniversitesi'nde Burslu Okuyun

Üniversitenin öğrencilerine sağladığı bir diğer avantaj ise burs olanağıdır. Üniversitede aşağıdaki şekillerde öğrencilere burs sağlanır. - Üniversite, öğrencilerine %25 ila %50 oranında burs imkanı sağlamaktadır. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültemizin tüm bölümleri YKS Tercih Kılavuzunda olup, tercih kılavuzunda yer alan üniversitemizin burslu kontenjanında yerleşen öğrenciler için geçerlidir. -İki kardeşin üniversitemize kayıt olması durumunda her iki kardeşe %5 indirim uygulanır.

YÖK Tanınırlığı

Uluslararası Balkan Üniversitesi’nin bütün eğitim programları Yüksek Öğretim Kurumu tarafından tanınmaktadır. Üniversitenin lisans programları tercih ve yerleştirme kılavuzunda da yer almaktadır. Aynı zamanda Uluslararası Balkan Üniversitesi yurt dışında üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilere uygun maddi koşullarda eğitim imkanı sunan bir kurumdur. Bu saygın kurumda eğitim alabilmek için lise mezunu olmanız yeterlidir. Kurum bünyesinde Hukuk, Mimarlık, Bankacılık, Ekonomi, Medya, Tasarım, Eğitim ve Mühendislik gibi farklı eğitim programlarını Avrupa standartlarına uygun bir müfredat ile birlikte alabilirsiniz. Uluslararası Balkan Üniversitesi, özellikle İngilizce müfredatıyla ön plana çıkan kaliteli bir üniversitedir. Bugün artık bir dünya dili haline gelmiş olan İngilizce sunulan eğitim müfredatı, üniversitenin uluslararası niteliğine ve kalitesine büyük katkıda bulunmaktadır. IBU’da eğitim faaliyetleri 7 fakülte ve 28 bölümde sürdürülür. Üniversitemize kayıt olmak ve daha fazla bilgi almak için iletişim formunu doldurmanız yeterlidir. Uzman eğitim danışmanlarımız sizlere en kısa sürede yardımcı olacaktır.
Mesaj Yaz
1
Yardıma ihtiyacın mı var ?
Scan the code
Merhaba 👋
Yardım edebilir miyim?