Hukuk İşleri

Fakülte ve Bölümlerimizin Lisans Kayıt Evrakları

1. Lise Diploması: Diplomanın aslı; asıl diplomaya “Apostil” onay mühürü yaptırılmalıdır. (Kaymakamlık yada valiliklerden yaptırılabilir.) Apostil mührünün farklı bir kağıda yapılması geçersizdir. Diploma Kayıp Belgesi – geçici mezuniyet gibi evraklar bakanlık tarafından kabul edilmemektedir.

2. Her yılın ayrı ayrı ders not dökümünü gösteren çizelge (Transkript): (her yıl için detaylı doldurulması gerekir ve mavi veya kırmızı mühürlü olmalı). 

3. Özel okul lise mezunları için, Türk Milli Eğitim Bakanlığı’ndan okulun akredite olduğunu gösteren belge alınması gereklidir. (Sadece özel okuldan mezun olan öğrencilerimiz için gereklidir, temin edilemiyor ise üniversiteye bildirilmeli).

4. Doğum kayıt örneği (Aslı) (Nufüs kayıt örneği kabul edilmeyecektir).

5. İkametgâh: Yerleşim yeri Belgesi (Aslı) 

6. Vekaletname: Üniversitemizin Hukuk işleri sorumlusuna, sizlerin adına Bakanlıklarda işlem yapabilmesi için verilmektedir. Örneğini web sitemizden bulabilir ve Türkiye’deki noterde aynısını yapabilirsiniz. 

Not: SADECE DİPLOMA APOSTİLLİ OLACAK.

Uluslararası Balkan Üniversitesi, Türkiye ve Kuzey Makedonya’da akredite edilen bir yükseköğretim kurumu olmasının yanında; YÖK tarafından tanınırlığa sahip, ÖSYM Kılavuzunda yer alan Makedonya’daki ilk ve tek üniversitedir.

Yukarıda istenen tüm belgelerin Makedoncaya tercüme edilmesi ve Noterden onaylanması gereklidir. (Tercüme ve Noter onayı Makedonya’da üniverstemizin yetkili birimleri tarafından yapılacaktır.) 
Bütün istenilen belgeler ıslak imzalı, yetkili makam damgası ve imzası ile orjinal olmalıdır. (Onaylanmış fotokopi ve “Aslı Gibidir” ibaresi olan belgeler kabul edilmemektedir.) 
İstenen orijinal belgeler üzerinde yapılan herhangi bir düzeltme veya kalem işareti Kuzey Makedonya makamlarınca kabul edilmemektedir. 
Okullardan verilen not döküm çizelgeleri (lise transkripti) her yılın derslerini ve geçerli notlarını gösterecek şekilde detaylı hazırlanmış olmalı ve mavi veya kırmızı mühürlü olmalıdır. Yukarıda bahsedilen belgelerden bir tanesi bile eksik olsa öğrencinin başvurusu Kuzey Makedonya makamlarınca kabul edilmemektedir. 

Mesaj Yaz
1
Yardıma ihtiyacın mı var ?
Scan the code
Merhaba 👋
Yardım edebilir miyim?